V Konkurs Wiedzy religijnej – Kałków

data wpisu: 28 Maj, 2012 autor: admin

 

V Konkurs Wiedzy Religijnej odbył się na terenie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, 23 maja. Organizator – Warsztat Terapii Zajęciowej w Kałkowie – Godowie, postawił sobie za cel zachęcanie do korzystania z Biblii, pogłębienie wiedzy religijnej i przybliżenie postaci Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego. Honorowym patronatem imprezę objął ks. infułat Czesław Wala, kustosz sanktuarium.

Do udziału w konkursie zaproszono osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starachowicach i Kałkowie – Godowie, także podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starachowicach. Uczestnicy wykazywali się wiedzą o historii zbawienia ukazanej w Biblii, rozszyfrowują podane hasła, a najlepiej zrobił to Wojciech Makowski z WTZ w Starachowicach. Etap decydujący o awansie do finału dotyczył prawd wiary zawartych w katechizmie, najlepsi odpowiadali na pytania dotyczące życia prymasa tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego.

Pierwsze miejsce przyznano Wojciechowi Makowskiemu WTZ Starachowice, drugie Tomaszowi Dziurze WTZ Starachowice, a trzecie Dorocie Puchale WTZ Kałków-Godów. Bardzo dobrą wiedzę zaprezentowali również: Marek Kukla, Rafał Lisowski (WTZ Starachowice), Piotr Kuminek i Łukasz Przygoda.

IX Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki – Radom 2012

data wpisu: 16 Maj, 2012 autor: admin

Ludzkie gadanie

Ponad 400 wykonawców z 70 placówek szkolno- wychowawczych całego kraju wzięło udział w IX Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki „Śpiewajmy Razem”, który odbył się w poniedziałek  14.05.2012 r., w sali koncertowej imienia Krzysztofa Pendereckiego Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu.

Nasz Warsztat reprezentował Zespół „Tacy Sami” w składzie:

Ż.Kiełek, P. Leszczyńska, K. Stachurska, W. Makowski – śpiew

oraz sekcja akompaniująca:

A. Szczodrak, M. Nowiński, J. Piotrowicz.

Opiekunami zespołu byli: M. Nowiński oraz J. Piotrowicz

Za zaprezentowane piosenki tj.: „Zapiszę śniegiem w kominie” z repertuaru Roberta Kasprzyckiego oraz „Ludzkie gadanie” z repertuaru Maryli Rodowicz jury przyznało dla zespołu wyróżnienie a W. Makowski zdobył III miejsce jako solista.

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

data wpisu: 11 Maj, 2012 autor: admin

  Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną przez księdza infułata Czesława Walę. Następnie w plenerowej scenerii odbyła się konferencja przedstawicielek Biura Porad Obywatelskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, skierowana do osób niepełnosprawnych i ich rodziców. Dotyczyła  poradnictwa obywatelskiego, jako metody pomagania ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej na skutek nieznajomości przepisów, bądź trudności z rozwiązaniem problemów życiowych.

Po zakończonej konferencji, osoby niepełnosprawne dzielnie rywalizowały w konkurencjach sportowych, po których odbyło się wspólne grillowanie. Dyrektor Wiesław Daszkowski wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe emblematy, a na ręce przedstawicieli placówek także puchary.