Powitanie Wakacji 2013

data wpisu: 29 Czerwiec, 2013 autor: admin

Nie płacz ewka

Dnia 28 czerwca 2013r odbył się na placu „Pod Skałkami” piknik na powitanie wakacji, zorganizowany przez Spółdzielczy Dom Kultury SSM oraz Starachowickie Centrum Kultury. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Jak zdrowo i bezpiecznie przeżyć swoje wakacje” i miało na celu uświadomienie dzieciom i osobom dorosłym potrzeby dbania o własne zdrowie oraz przestrzegania zdrowego stylu życia.

Wśród wielu wykonawców na scenie zaprezentował się również zespół „Tacy Sami” z naszego warsztatu w repertuarze popularnych polskich utworów.

Zespół wystąpił w składzie: Ż. Kiełek, P. Leszczyńska,  W. Makowski, P. Wojnarowski – wokal, K. Gacek – instr. klawiszowy,     M. Nowiński (opiekun) – gitara basowa,  J. Piotrowicz (opiekun) – gitara, aranżacje utworów.

Konkurs plastyczny „Dymy, kominy – zanieczyszczeń powietrza przyczyny”

data wpisu: 10 Czerwiec, 2013 autor: admin

W czwartek 6 czerwca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego o tematyce ekologicznej pod nazwą „Dymy, kominy – zanieczyszczeń powietrza przyczyny”. W podsumowaniu konkursu uczestniczył Wicestarosta Starachowicki Dariusz Dąbrowski.

Celem konkursu zorganizowanego przez Wydział Nieruchomości, Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Starachowicach jest kreowanie świadomości ekologicznej oraz rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań problematyką ochrony środowiska. Do konkursu przystąpili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, ZSZ Nr 1, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego,  wychowankowie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Starachowicach oraz Państwowego Ogniska Plastycznego. Na konkurs wpłynęło 18 prac.

Reprezentantka naszego warsztatu Izabela Kwiecień otrzymała wyróżnienie za pracę pod tytułem „Stop trującemu smogowi”

Praca powstała pod kierunkiem artystycznym Katarzyny Murawskiej – instr. pracowni plastycznej.