XI Wojewódzki Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych – Chmielnik 2013

data wpisu: 25 Październik, 2013 autor: admin

W dniu 18 października 2013 r  zespół „Tacy Sami” w składzie: K. Gacek – instr. klawiszowy, K. Stachurska – vokal, W. Makowski – vokal, P. Wojnarowski – vokal oraz instruktorzy M. Nowiński – git. basowa i J. Piotrowicz – gitara, aranżacje wziął udział w XI Wojewódzkim Przegłądzie Artystycznym Osób Niepełnosparwnych który zorganizowany został przez Stowarzyszenie Przyjaciół DPS w Gnojnie a odbył się na scenie Chmielnickiego Domu Kultury.

Wsród występujących 25 zespołów nasz zespół został oceniony bardzo wysoko czego dowodem były bisy.

Ze względu na fakt że Przegląd odbywał się pod hasłem „Szalone lata 60-te” zespół przygotował repertuar z tamtych lat a były to kompozycje:

„Nie zadzieraj nosa” –  z rep. zespołu Czerwone Gitary

„Hej tam w dolinie” – z rep. zespołu Niebiesko Czarni

„Historia jednej znajomości” – z rep. zespołu Czerwone Gitary

„Gdybyś kochał…hej” – z rep. zespołu Breakout

„Poszłabym za tobą” – z rep. zespołu Breakout

Konferencja „Niepełnosprawność a praca” w Kałkowie-Godowie

data wpisu: 22 Październik, 2013 autor: admin

Jednym z celów jakie realizują Warsztaty Terapii Zajęciowej jest rehabilitacja zawodowa osób niepełnosprawnych i przygotowanie ich do podjęcia zatrudnienia. W związku z powyższym w dniu 16 października br. uczestnicy wraz z rodzicami/opiekunami wzięli udział wkonferencji pod hasłem „Niepełnosprawność a praca”. Konferencja miała na celu zaznajomić osoby niepełnosprawne z terenu powiatu starachowickiego a w szczególności ich rodziców z możliwościami instytucji                   i przedsiębiorców w zakresie funkcjonowania osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Na konferencję w charakterze prelegentów zostali zaproszeni  przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Powiatowego Urzędu Pracy  w Starachowicach, Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stykowie, Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach oraz pracodawców.

 Działania w sferze zawodowej podejmowane w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Starachowicach omówiła Kierownik Wiesława Zakłada,  a następnie Małgorzata Mikos – pedagog w swojej prezentacji przedstawiła formy  aktywizacji i  rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych jakie są prowadzone przez Warsztat Terapii Zajęciowej Kałkowie-Godowie.

 Następnie na scenie wystąpiła grupa artystyczna „Altanka Świętokrzyska” z W T Z w Kałkowie-Godowie z przedstawieniem pt.: „Zakochany Żebrak” oraz grupa artystyczna „Tacy Sami” z W TZ w Starachowicach z przedstawieniem pt.: „Romek i Julka” przygotowanym pod kierunkiem instruktora – J. Piotrowicza

 Konferencji towarzyszyła również wystawa prac plastycznych i rękodzielniczych osób niepełnosprawnych z obu Warsztatów.  Na zakończenie konferencji zebrani goście, prelegenci, osoby niepełnosprawne i ich rodzice  uczestniczyli w degustacji potraw przygotowanych  pod kierunkiem instruktorów A. Kisiel z WTZ  w Kałkowie oraz J. Świtoń z WTZ w Starachowicach.

IV Spotkania Teatralne Osób Niepełnosprawnych Kałków-Godów 2013

data wpisu: 10 Październik, 2013 autor: admin

W dniu 2.10.2013 r. w auli Jana Pawła II Sanktuarium w Kałkowie-Godowie odbyły się IV Spotkania Teatralne Osób Niepełnosprawnych popd hasłem „Miłość jest w każdym z nas”. Nasz warsztat reprezentowany był przez zespół „Tacy Sami” który tym razem wystąpił w składzie: E. Śmigielska, P. Wojnarowski, P. Chrapek, W. Makowski, P. Leszczyńska i T. Dziura. Zaprezentowali oni spektakl oparty na sztuce Williama Shakespeara „Romeo i Julia” lecz w wersji współczesnej. Spektakl ze względu na humorystyczny a nawet lekko ironiczny styl bardzo spodobał się zarówno jurorom jak i (w szczególności) publiczności. Dowodem tego jest otrzymane przez zespół wyróżnienie.

P.s. Szkoda tylko że obsługującemu imprezę przedstawicielowi prasy tj. gazety Echo Dnia umknął ten fakt i  nie został on jak dotychczas sprostowany.