Wycieczka na Jasną Górę

data wpisu: 25 Wrzesień, 2015 autor: admin

Dzień 23 września był dniem długo oczekiwanym przez uczestników Warsztatu. W tym dniu bowiem odbyła się wycieczka autokarowa na Jasną Górę. Uczestnicy wzięli  udział w Mszy Świętej oraz zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze a w nim m. inn.  :  Arsenał, Muzeum 600 – lecia, Skarbiec, Kaplicę Pamięci  Narodu oraz Salę Rycerską.

W drodze powrotnej obejrzeliśmy również piękne Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach


 

Targi Pracy Starachowice

data wpisu: 25 Wrzesień, 2015 autor: admin

W piątek, 18 września w godz. 10.00 – 13.00 w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach odbyły się TRAGI PRACY. Zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Starachowicach oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach spotkanie adresowane było do mieszkańców trzech rynków pracy: starachowickiego, ostrowieckiego i skarżyskiego.

Przy okazji targów odbyły się warsztaty dla osób bezrobotnych . W Targach udział wzięła również grupa uczestników naszego Warsztatu.

 

XV Turniej Tenisa Stołowego – Ostrowiec 2015

data wpisu: 25 Wrzesień, 2015 autor: admin

W dniu 17.09.2015 r. po raz kolejny reprezentacja uczestników naszego WTZ w składzie: M. Pocheć, G. Makowski, K. Prygiel i A. Serafin wzięła udział w organizowanym już po raz XV Indywidualnym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora PCPR w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Nasi zawodnicy wykazali się dużą determinacją jednak ulegli po zaciętej walce jak się okazało późniejszym zwycięzcą Turnieju.

Golgota Świętokrzyska

data wpisu: 7 Wrzesień, 2015 autor: admin

W dniu 04 września br. grupa naszych uczestników wzięła udział w organizowanej przez Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej Spartakiadzie Sportowej „Golgota Świętokrzyska”, która przeprowadzona została na terenie Sanktuarium w Kałkowie – Godowie.

 

Miło nam poinformować że w biegu na wózkach III miejsce zdobyła Paulina Leszczyńska

 

 

Dni Starachowic 2015

data wpisu: 4 Wrzesień, 2015 autor: admin

W dniach 29 – 30 sierpnia na Rynku w Starachowicach odbyły  się zorganizowane z dużym rozmachem „Dni Starachowic”

Także zespół „Tacy Sami” włączył się w obchody występując w dniu 29 sierpnia na starachowickim Rynku.

Zespół wystąpił w składzie: P. Leszczyńska, K. Stachurska i P. Wojnarowski – śpiew, K. Gacek – instr. klawiszowe oraz              M. Nowiński – bas,  J. Piotrowicz – gitara, aranżacje utworów.

 

Sztuka Osób Niepełnosprawnych

data wpisu: 4 Wrzesień, 2015 autor: admin

Dnia 24 sierpnia 2015 r. w WDK Kielce odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego XIII edycji Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” który w bieżącym roku odbywała się pod hasłem „Przyjaźń”

Miło nam poinformować że:

– w kategorii grafika i rysunek II m-ce zdobyła Marzena Pocheć za pracę pod tytułem „Na trawie przy kawie”

– w kategorii tkanina i aplikacja I m-ce zdobyła Aneta Adamczyk za pracę pod tytułem ” W jednym zaprzęgu”