Wojtek Makowski odchodzi z WTZ

data wpisu: 26 Październik, 2015 autor: admin

W dniu 23.10.2015 r. ( piątek ) miała miejsce zarówno radosna jak i smutna uroczystość związana z przejściem naszego długoletniego uczestnik Wojtka Makowskiego do pracy w PZAZ w Stykowie.

Wojtek od początku istnienia warsztatu uczestniczył w zajęciach terapeutycznych wykazując duże zaangażowanie w pracę oraz  zmysł organizacyjny.

Jako członek Zespołu „Tacy Sami” wykazywał duże zdolności artystyczne reprezentując warsztat na różnorodnych konkursach   i  przeglądach artystycznych na szczeblu powiatu, województwa i kraju.

Zdobył wiele nagród i wyróżnień.

Był przedstawicielem uczestników WTZ.

Jest lubiany zarówno przez kadrę jak i uczestników Warsztatu.

Życzymy Wojtkowi dalszych sukcesów zarówno w pracy zawodowej jak i życiu prywatnym !!!

 

Małe szczęścia

 

 

Przegląd Artystyczny Osób Niepełnosprawnych – Chmielnik 2015

data wpisu: 26 Październik, 2015 autor: admin

W dniu 22.10.2015 r. Zespół Wokalno – Instrumentalny „Tacy Sami” wyjechał do Chmielnika gdzie uczestniczył w XIII Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznym Osób Niepełnosprawnych, który w roku bieżącym przebiegał pod hasłem „Przeboje lat 70 -tych”.

Zespół zaprezentował program pt. ” Lekcja muzyki”, a wystąpił w składzie: P. Leszczyńska, W. Makowski,                    P. Wojnarowski – śpiew, K. Gacek – instr. klawiszowy oraz M. Nowiński – git. basowa i J. Piotrowicz – gitara, aranżacje utworów.

Przedstawiony program zdobył duże uznanie wśród organizatorów oraz publiczności Przeglądu.

40 lecie PZOZ Starachowice

data wpisu: 15 Październik, 2015 autor: admin

W dniu 13 października br. na scenie Starachowickiego Centrum Kultury odbyły się obchody 40 – lecia Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. W części artystyczne jubileuszu na zaproszenie Dyrekcji PZOZ wystąpił Zespół „Tacy Sami” z naszego Warsztatu.

Zespół wystąpił w składzie: P. Leszczyńska, W. Makowski, P. Wojnarowski – śpiew, K. Gacek – instr. klawiszowy oraz M. Nowiński – bas, J. Piotrowicz – gitara, aranżacje a wraz z nimi uczestnicy „Tęczowej Pracowni” działającej przy PZOZ w Starachowicach, tancerze Szkoły Tańca „MiM” oraz uczniowie starachowickich szkół. Jubileuszowy koncert uświetnił również swoim występem Dyrektor SCK Starachowice Tomasz Kordeusz, znany muzyk i kompozytor.

Sztuka Osób Niepełnosprawnych – Warszawa

data wpisu: 9 Październik, 2015 autor: admin

Dużym sukcesem uczestniczki naszego Warsztatu Anety Adamczyk zakończył się udział w organizowanym przez PFRON, Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Praca Anety pod tytułem „W jednym zaprzęgu” zdobyła w kategorii: tkanina I miejsce.

Tak jak i w roku ubiegłym podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się w Warszawie, w siedzibie „Och-Teatr” a gościem honorowym była znana aktorka Hanna Śleszyńska.

Spotkania Teatralne Osób Niepełnosprawnych w Kałkowie – Godowie

data wpisu: 9 Październik, 2015 autor: admin

Już po raz szósty odbyły się w dniu 07.10.2015 r. Spotkania Teatralne Osób Niepełnosprawnych organizowane przez Stowarzyszenie „Radość” oraz WTZ w Kałkowie – Godowie. Tegoroczne spotkania odbyły się pod hasłem : „Baśnie, bajki, bajeczki”.

 

Miło nam poinformować że Zespół „Tacy Sami” w składzie: J. Mosiołek, E. Śmigielska, K. Gacek, A. Serafin, A. Ronduda, W. Makowski oraz G. Makowski wzorem roku ubiegłego zdobył I miejsce a Grzegorz Makowski otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora.