IX Konkurs Wiedzy Religijnej w Kałkowie-Godowie

data wpisu: 27 Maj, 2016 autor: admin

Dnia 24 maja 2016 roku odbył się na terenie Sanktuarium w Kałkowie – Godowie  „IX Konkurs Wiedzy Religijnej”. Organizatorami konkursu byli: Stowarzyszenie „RADOŚĆ”    i  Warsztat Terapii w Kałkowie – Godowie.  Motywem przewodnim IX edycji konkursu była 1050 rocznica Chrztu Polski. Do udziału w konkursie  zostało zaproszonych 20 uczestników z następujących placówek: WTZ w Jedlance Starej, WTZ w Starachowicach, WTZ w Sędku, SOSW w Starachowicach oraz oczywiście gospodarze WTZ w Kałkowie – Godowie, którzy zostali zwycięzcami konkursu.

Nasz warsztat reprezentowali: P. Leszczyńska, J. Mosiołek, T. Dziura, R. Lisowski – kapitan drużyny.

Opiekę nad przygotowaniami oraz podczas konkursu sprawowała G. Borowiec – logopeda.

Konkurs Plastyczny „W trosce o nasze bezpieczeństwo”

data wpisu: 27 Maj, 2016 autor: admin

Dnia 20 maj br. w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez KG PSP w Warszawie a odbywającego się pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo”. Z naszej placówki do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się prace:

  1. „Spokojny sen. Nie dla czadu – śmiertelnego wroga człowieka”   –  wyk. Karolina Krzewicka
  2. „Nie igraj z ogniem”   –   wyk. Przemysław Wojnarowski
  3. „Telefony bezpieczeństwa”   –    wyk. Artur Serafin

Z  w/w prac najwyżej została oceniona praca K. Krzewickiej zajmując w swojej kategorii II m-ce oraz praca A. Serafina – V m-ce.

Prace zostały przygotowane pod kierunkiem instr. prac. plastycznej – K. Murawskiej.

Serdecznie gratulujemy.

„Nucąc Pomarańcze” – Benefis W. Makowskiego

data wpisu: 20 Maj, 2016 autor: admin

W dniu 13 maja, w Spółdzielczym Domu Kultury SSM odbyło się wydarzenie jakim niewątpliwie była „Kawiarenka Artystyczna”  której bohaterem został Wojtek Makowski, wychowanek Warsztatu Terapii Zajęciowej, wokalista, aktor.

Wojtek wystąpił wraz ze swoimi przyjaciółmi: K. Stachurską, P. Wojnarowskim, J. Mosiołek – wokalistami działającego w ramach WTZ zespołu „Tacy Sami”  oraz sekcją rytmiczną w osobach: K. Gacek – instr. klawiszowe, M. Nowiński – gitara basowa  oraz     J. Piotrowicz – gitara, aranżacje utworów. Nadmienić należy że Zespół „Tacy Sami” jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w konkursach oraz przeglądach  artystycznych na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim i powiatowym.

Koncert który odbył się pod hasłem „Nucąc pomarańcze” zgromadził wielu słuchaczy: przedstawicieli władz gminy, Rady Miejskiej i Rady Powiatu, podopiecznych  „Tęczowej Pracowni”, Warsztatów Terapii Zajęciowej, gości Wojtka oraz sponsorów a zorganizowany został przez Fundację „Nasze Zdrowie”, Dyrekcję PZOZ oraz SDK SSM w Starachowicach.

Gimnastyka fragment

XIII Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki – Radom 2016

data wpisu: 11 Maj, 2016 autor: admin

W dniach 9 – 10 maja 2016 r. na scenie Radomskiego Centrum Kultury „Resursa Obywatelska” odbyły się przesłuchania oraz koncert finałowy XIII Ogólnopolskiego Integracyjnego Konkursu Piosenki „Śpiewajmy razem”, którego organizatorem jest SOSW im. Kardynała Wyszyńskiego w Radomiu.

Tak jak i w latach ubiegłych nasz warsztat wziął udział w konkursie występując w kat: soliści – K. Stachurska, P. Wojnarowski oraz w kat: zespoły wokalno – instrumentalne – Zespół „Tacy Sami” w składzie: K. Stachurska, P. Wojnarowski, J. Mosiołek, P. Chrapek – wokal oraz  K. Gacek – instr. klawiszowe, M. Nowiński ( opiekun ) – git. basowa, J. Piotrowicz ( opiekun ) git. rytmiczna, aranżacje.

Z wielką radością przyjęliśmy werdykt jury które uznając wkład pracy i umiejętności wokalno instrumentalne przyznało:

w kat. solistów I miejsce dla Katarzyny Stachurskiej za wykonanie piosenki z rep. I. Trojanowskiej – „Wszystko czego dziś chcę”

w kat. zespołów II miejsce dla Zespołu „Tacy Sami” za wykonanie piosenki „Stary król” ( cover „Daddy Cool”)  z rep. Boney M

Wszystko czego dziś chcę fragment

XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny – „W trosce o nasze bezpieczeństwo”

data wpisu: 6 Maj, 2016 autor: admin

29 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Starachowicach odbyło się podsumowanie etapu powiatowego XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej pod hasłem        ” W trosce o nasze bezpieczeństwo”.

Miło nam poinformować, że w gronie laureatów znalazły się również prace uczestników naszego warsztatu, i tak:

II miejsce – P. Wojnarowski za pracę  „Nie igraj z ogniem”

III miejsce – A. Serafin za pracę „Telefony bezpieczeństwa”

wyróżnienie – K. Krzewicka za pracę „Spokojny sen. Nie dla czadu – śmiertelnego wroga człowieka”.


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !