Święto Integracji – Mirzec

data wpisu: 20 Czerwiec, 2016 autor: admin

W dniu 17 czerwca 2016 r. po raz dziewiąty  Gimnazjum w Mircu zorganizowało Dzień Integracji, który w bieżącym roku przebiegał pod hasłem: „Łączy nas przyjaźń bez barier„. W obchodach udział wzięli zaproszeni goście, m.in.: A. Gałka-Bernacka – Wicestarosta Powiatu Starachowickiego, A. Idzik-Napiórkowska – Przewodnicząca Rady Gminy Mirzec, M. Seweryn – Wójt Gminy Mirzec i wielu innych.

Na scenie zaprezentowali się m.in.: DPS Wierzbica, SOSW nr 2 i ZPE-W Skarżysko, Gimnazjum nr 3 Starachowice, Gimnazjum w Mircu, Sz.P. w Jagodnem oraz Zespół Wokalno-Instrumentalny „Tacy Sami” z WTZ Starachowice.

Zespół wystąpił w składzie: K. Stachurska, J. Mosiołek – śpiew, P. Chrapek – śpiew, syntezator, M. Nowiński – gitara basowa     ( opiekun ),  J. Piotrowicz – gitara ( opiekun ).

XXV Festiwal Piosenki – Skarżysko 2016

data wpisu: 10 Czerwiec, 2016 autor: admin

Już po raz 25, 8 czerwca odbył się w Miejscki Centrum Kultury organizowany przez SOSW nr 2  w Skarżysku Festiwal Piosenki. Festiwal patronatem objął Starosta Skarżyski a uczestniczyło w nim 25 wykonawców z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, DPS-ów i WTZ-ów z regionu świętokrzyskiego.

Po raz pierwszy w Festiwalu udział wziął Zespół „Tacy Sami”, który wystąpił w składzie: J. Mosiołek, P. Wojnarowski – śpiew,     K. Gacek – syntezator, M. Nowiński – bas i J. Piotrowicz – gitara.

Zespół zaprezentował dwa utwory znanych polskich wykonawców: „Miasto budzi się” z rep. P. Kukiza oraz „Prawie do nieba” z rep. A. Piasecznego. Występ spodobał się zgromadzonej publiczności czego dowodem były długie brawa.