Turniej Tenisa Stołowego – Ostrowiec Świętokrzyski

data wpisu: 23 Wrzesień, 2016 autor: admin

 

W dniu 22 września już po raz szesnasty  odbył się Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora PCPR w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Naszych barw broniła drużyna w składzie: Marzena Pocheć, Krzysztof Gacek, Konrad Prygiel, Artur Serafin, która przygotowana została przez  Iwonę Jezierską – fizjoterapeutę.

XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Sztuka osób niepełnosprawnych”

data wpisu: 23 Wrzesień, 2016 autor: admin

12 września br. w sali Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego                         XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”.

Spośród wielu nadesłanych prac uhonorowane zostały także prace naszych uczestników, i tak:

w kat. malarstwo i witraż – I miejsce zdobyła praca Przemysława Wojnarowskiego – „Dmuchawce, latawce, wiatr…”            a  wyróżnienie praca Joli Kosmala – „W sosnowym amfiteatrze”

w kat. grafika i rysunek – wyróżnienie praca Karoliny Krzewickiej – „Gdy łany szumią…”

Prace zostały wykonane w pracowni plastycznej pod kierunkiem instruktora Katarzyny Murawskiej.

Gratulujemy !

VIII Spartakiada „Golgota Świętokrzyska”

data wpisu: 10 Wrzesień, 2016 autor: admin

Prawie 500 osób niepełnosprawnych wzięło udział w organizowanej po raz ósmy w dniu 2.09.2016 r. na terenie Sanktuarium w Kałkowie – Godowie, Spartakiadzie Sportowej „Golgota świętokrzyska”, organizowanej przez PZAZ Styków. Także i nasz warsztat wystawił swoją reprezentację.

Największy sukces zanotowali:

Paulina Leszczyńska – III miejsce w biegu na wózkach kobiet                                                                                Maciej Nowińska – II miejsce w triathlonie magazyniera ( konkurencja dla opiekunów )

Przygotowania do spartakiady prowadzili instruktorzy: Iwona Jezierska i Maciej Nowiński

Gratulujemy całej ekipie dużego zaangażowania i sportowej determinacji.