X Konkurs Wiedzy Religijnej

data wpisu: 29 Maj, 2017 autor: admin

W dniu 24 maja 2017 r. Sanktuarium w Kałkowie – Godowie gościło drużyny biorące udział w X Konkursie Wiedzy Religijnej organizowanym przez WTZ w Kałkowie – Godowie.

Nasza drużyna reprezentowana przez: I. Rokitę, J. Mosiołek, P. Leszczyńską oraz kapitana drużyny R. Lisowskiego wykazała się dużą wiedzą i jako pierwsza odgadła hasło konkursu, które w tym roku brzmiało – „Być dobrym jak chleb”. Drużynę do konkursu przygotowała i opiekę sprawowała G. Borowiec – logopeda.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !

Marsz Różowej Wstążeczki

data wpisu: 19 Maj, 2017 autor: admin

Na zaproszenie organizatorów w dniu 18 maja br Zespół Wokalno – Instrumentalny „Tacy Sami” działający w naszym Warsztacie dał występ podczas zakończenia Marszu Różowej Wstążeczki organizowanego corocznie przez Klub Amazonek w Starachowicach.

Zespół wystąpił w składzie: P. Wojnarowski – śpiew, P. Leszczyńska, J. Mosiołek, P. Chrapek – chórki, K. Gacek – instr. klawiszowy oraz instruktorzy: M. Nowiński – gitara basowa, J. Piotrowicz – gitara, aranżacje utworów.

Zespół zaprezentował kilka polskich przebojów rockowych z lat 80 – 90-tych.

Miting Lekkoatletyczny – Sandomierz

data wpisu: 15 Maj, 2017 autor: admin

12 – 13  maja br reprezentanci naszego Warsztatu po raz pierwszy w historii wzięli udział w Mitingu Lekkoatletycznym organizowanym w Sandomierzu w ramach Olimpiad Specjalnych Województwa Świętokrzyskiego. P. Wojnarowski i K. Prygiel reprezentowali nowopowstały w Starachowicach Klub Olimpiad Specjalnych „ARKA”, którego zawodnikami są również uczestnicy naszego Warsztatu.

Rywalizacja zakończyła się sukcesem: K. Prygiel zdobył II m-ce w biegu na 100m i rzucie piłeczką palantową  a  P. Wojnarowski II m-ce w skoku z miejsca.

Gratulujemy !!!

XXVI Festiwal Piosenki – Skarżysko Kamienna

data wpisu: 15 Maj, 2017 autor: admin

Już po raz XXVI w dniu 11 maja, na scenie Skarżyskiego Centrum Kultury odbył się Festiwal Piosenki w którym udział wzięły osoby niepełnosprawne. Festiwal organizowany jest przez SOSW nr 2 w Skarżysku pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta. W bieżącym roku w Festiwalu udział wzięli przedstawiciele 23 placówek z terenu województwa Świętokrzyskiego i nie tylko. Były m.inn. reprezentacje z Sulejowa, Sandomierza, Pińczowa, Starachowic, Buska Zdroju, Kielc, Stąporkowa no i oczywiście Skarżyska.

Wystąpił również zespół z naszego Warsztatu „Tacy Sami” który przedstawił dwa utwory z repertuaru R. Gadowskiego: „Szczęśliwego Nowego Yorku” oraz „Nadzieja”. Zespół wystąpił w składzie: J. Mosiołek, P. Leszczyńska, P. Chrapek a także P. Wojnarowski – śpiew, K. Gacek – instr. klawiszowe oraz instruktorzy: M. Nowiński – gitara basowa i J. Piotrowicz – gitara. Występ bardzo spodobał się zgromadzonej w sali MCK widowni.

Tacy Sami – Szczęśliwego Nowego Yorku – Skarżysko Kamienna 2017 live