Ważna informacja dot. Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

data wpisu: 8 Czerwiec, 2020 autor: admin

Sztuka Osób Niepełnosprawnych – zgłoszenia prac do końca września

Do 30 września został przedłużony termin zgłaszania prac w tegorocznej edycji konkursu plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych. Konkurs dedykowany jest uczestnikom warsztatów terapii zajęciowej, niepełnosprawnym  uczestnikom środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnym mieszkańcom domów pomocy społecznej. Decyzja Funduszu jest konsekwencją trwającego w Polsce stanu epidemii. Choć większość placówek wznowiła zajęcia od 24 maja, to ze względu na nowe zasady funkcjonowania zarówno organizatorzy, jak i podopieczni placówek potrzebują więcej czasu na przygotowanie prac konkursowych. Zdajemy sobie sprawę, że przygotowanie prac plastycznych wymaga namysłu, dobrej atmosfery i odpowiedniego czasu realizacji. Nie bez znaczenia jest tu też wsparcie terapeutów i instruktorów. Wszystkim uczestnikom konkursu chcemy zapewnić równe szanse – wyjaśnia prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz.

Organizowany od 2003 roku konkurs to największy przegląd twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Ubiegłoroczna edycja, której towarzyszyło hasło „Podróże moich marzeń”, zgromadziła prawie 2000 prac. Były one oceniane przez znanych i cenionych artystów plastyków, historyków sztuki i etnografów.

W tym roku tematem przewodnim  jest „Tajemnica mojej wyobraźni”. Prace są nagradzane w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja oraz fotografia.

 

W związku z powyższą publikacją PFRON, komunikat dot. Konkursu Plastycznego zamieszczony na stronie WTZ w dniu 05.06.2020 r. uznany zostaje za nieaktualny.

Zostaw odpowiedź